Finał XXIII edycji akcji charytatywnej „Góra Grosza”

Posted by

Nasza szkoła wzięła udział w XXIII edycji akcji charytatywnej o nazwie „Góra Grosza”, zorganizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Ta organizacja ma na celu pomaganie dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji rodzinnej, zapewniając im wsparcie psychologiczne, rzeczowe i specjalistyczną opiekę.

Cała społeczność szkolna z wielkim zaangażowaniem przystąpiła do zbiórki pieniędzy. Zebrane fundusze zostały przeznaczone na pomoc jednej z rodzin z naszej społeczności. Dzięki temu, że każdy uczeń zaangażował się w akcję, udało się zebrać kwotę pieniędzy- 903,69 zł.. Nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i pracownicy szkoły dołożyli wszelkich starań, aby pomóc w zbieraniu funduszy.

Ponadto, akcja „Góra Grosza” miała również charakter klasowego konkursu. Po zakończeniu zbiórki okazało się, że klasa 0 okazała się zwycięzcą konkursu. Uczniowie zebrali łącznie 281,02 zł. Zostali nagrodzeni kolorowymi długopisami oraz pysznymi słodyczami. Dzieci z tej klasy były bardzo szczęśliwe i dumne z osiągnięcia, ale przede wszystkim z tego, że mogły pomóc.

Warto także podkreślić, że uczennice z klasy VIII zaangażowały się w akcję w szczególny sposób. Pomagały w rozpowszechnianiu informacji o zbiórce oraz brały czynny udział w liczeniu zebranych kwot. Ich zaangażowanie i praca zdecydowanie przyczyniły się do osiągnięcia sukcesu w tej charytatywnej akcji.

Wszyscy uczestnicy akcji „Góra Grosza” są zadowoleni z efektów swojej pracy i mają nadzieję, że zebrane fundusze pomogą potrzebującej rodzinie. To wspaniałe, że nasza społeczność szkolna potrafi działać razem, aby pomagać innym. Akcja „Góra Grosza” to wspaniała okazja do tego, aby okazać miłość i wsparcie dla tych, którzy tego potrzebują.

Print Friendly, PDF & Email