„Cinema in Polna. Zajęcia interaktywne”, czyli zajęcia świetlicowo-biblioteczne

Posted by

W ramach zajęć świetlicowo-bibliotecznych, uczniowie wzięli udział w interaktywnych zajęciach pod tytułem „Cinema in Polna. Zajęcia interaktywne”. Celem tych zajęć było zaszczepienie zainteresowania językiem angielskim poprzez zabawę.

Uczniowie uczestniczyli w oglądaniu bajki w języku angielskim pt. „Kot w butach”. Seans filmowy, w którym wzięli udział uczniowie nie  była typową  europejską baśnią ludową znaną przez wszystkie dzieci. W filmie uczniowie zobaczyli Kota w butach, uwięzionego w magicznej księdze kontrolowanej przez wrednego Bajarza. Zadaniem kota była ucieczka z książki, pełnej znanych historii. Co ważne, bajka była interaktywna, a więc to uczniowie sami decydowali o losach bohatera.

Przed seansem uczniowie wzięli udział w krótkiej ankiecie, która miała na celu przybliżenie im słownictwa występującego w bajce. Użyta do tego została tablica interaktywna i przygotowana plansza, którą uczniowie mogli uzupełnić. Wspólne wybieranie słów miało również na celu przybliżenie tematyki bajki, która na początku zajęć była dla uczniów zagadką.

Metody TIK (Technologie Informacyjno-Komunikacyjne), które są wykorzystywane podczas zajęć, stanowią ogromną atrakcję dla dzieci. Dzięki interaktywnej tablicy dzieci są bardziej zainteresowane nauką, którą postrzegają jako zabawę! Ponadto, oglądanie bajek w języku obcym rozwija ich umiejętności językowe. Uczniowie zostali zachęceni do oglądania angielskich bajek, co stanowi połączenie nauki z zabawą.

Print Friendly, PDF & Email