Starsi czytają Młodszym

Posted by

W celu propagowania czytelnictwa, uczniowie z klasy VIII odwiedzili swoich młodszych kolegów z klasy 0 oraz oddziału przedszkolnego w ramach szkolnej akcji „Starsi czytają Młodszym”.

Klasa VIII przygotowała bajkę zatytułowaną „Wilk, który chciał zjeść książki…”, opartą na znanej historii Czerwonego Kapturka, i odczytali ją, wcielając się w przypisane do nich role. Młodsi uczniowie, którzy znali bajkę o złym wilku, byli zdumieni i zafascynowani rozwiniętą i lekko przekształconą historią oraz postaciami. Puentą opowiedzianej bajki było zachęcenie uczniów do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej, wypożyczania książek i czytania ich zarówno samemu, jak i z kimś bliskim..

Akcja „Starsi czytają młodszym” to bardzo ważna inicjatywa w naszej szkole, która ma na celu propagowanie czytelnictwa oraz kształtowanie nawyku regularnego sięgania po książki. To już kolejny rok, kiedy w ramach tej akcji nasi starsi uczniowie odwiedzają młodszych kolegów i koleżanki, aby czytać im bajki i opowiadać ciekawe historie.

W tym roku akcja została zorganizowana w maju, który jest miesiącem poświęconym bibliotekom. To okazja, aby przypomnieć o roli bibliotek w naszym życiu i zachęcić do korzystania z ich zasobów. Biblioteka szkolna to miejsce, gdzie można wypożyczyć interesujące nas książki, poszerzać swoją wiedzę, a także spędzać czas w miłej atmosferze. Dlatego warto, aby nasi uczniowie zdawali sobie sprawę z jej istnienia i korzystali z jej bogatej oferty.

W ramach akcji „Starsi czytają młodszym” nasi uczniowie mają okazję nie tylko przeczytać ciekawe opowieści, ale również przekazać swoją wiedzę i wartości młodszym kolegom i koleżankom. Poprzez czytanie i rozmowy, starsi uczniowie mogą wpłynąć na rozwój intelektualny i emocjonalny swoich młodszych rówieśników. Taka forma edukacji pozwala na budowanie relacji między uczniami, wzajemne zrozumienie oraz kształtowanie umiejętności społecznych.

To ważne, aby promować czytelnictwo już od najmłodszych lat i rozwijać w dzieciach pasję do czytania.

[ngg src=”galleries” ids=”345″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]
Print Friendly, PDF & Email