Dzień Polskiej Niezapominajki

Posted by

15 maja to wyjątkowy dzień, upamiętniający Polską Niezapominajkę. Z okazji tego dnia uczniowie z naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w zajęciach, prowadzonych przez panią mgr Monikę Krzeszowską, która przybliżyła im tę piękną roślinę. Podczas spotkania uczniowie nie tylko odkrywali cenne informacje na temat niezapominajki, ale również dowiedzieli się, jak nazywa się ta roślina w innych językach. Było to niezwykle interesujące, ponieważ różne kultury mają różne nazwy dla tej samej rośliny.

Polska niezapominajka jest rośliną wieloletnią, która kwitnie od wiosny do wczesnego lata. Jej kwiaty są niezwykle popularne w bukietach i aranżacjach kwiatowych ze względu na swój delikatny wygląd i intensywny kolor. Roślina ta ma również wartość symboliczną. Niezapominajka kojarzona jest z pamięcią, wiernością i przyjaźnią. Jej nazwa „niezapominajka” pochodzi od łacińskiego słowa „myosotis”, które oznacza „myszowe uszko” i odnosi się do kształtu liści przypominających małe uszka myszy. Polska niezapominajka jest rośliną łatwą w uprawie i często wykorzystywaną w ogrodach. Preferuje stanowiska półcieniste lub słoneczne, a gleba powinna być przepuszczalna i umiarkowanie wilgotna. Ta urocza roślina przyciąga nie tylko ludzi, ale także owady zapylające, takie jak pszczoły i motyle, które odgrywają ważną rolę w procesie zapylania kwiatów niezapominajki.

Jednak to nie wszystko! Uczniowie wzięli udział w konkursie z okazji Święta Przyrody, który miał na celu promowanie wartości przyrody oraz ciągłe przypominanie o konieczności ochrony środowiska i zachowania różnorodności biologicznej w Polsce.

Zapraszamy do obejrzenia relację z tego wyjątkowego dnia oraz przeczytania zwycięskich haseł. To świetny sposób na poznanie niezapominajki i jeszcze bardziej zainspirowanie się do działania na rzecz naszego środowiska.

Print Friendly, PDF & Email