Dzień Dziecka kl.4-8

Posted by

W ramach Dnia Dziecka uczniowie klasy 6 i 8 wraz z wychowawcami entuzjastycznie wyruszyli na malowniczą pieszą wycieczkę. Naszym głównym celem było zdobycie Wojciechowej Góry, majestatycznie wznoszącej się w okolicach Grybowa. Ta malutka wyprawa obiecywała niezapomniane przygody i fascynujące widoki na każdym kroku. Już na samym szczycie tej góry czekał na nas znak rozpoznawczy – piękny krzyż, wznoszący się dumnie ponad otaczającym krajobrazem. Nasze wędrowanie prowadziło nas przez urokliwe pola uprawne, z których rozciągały się niesamowite widoki na otaczające górki. Chociaż wycieczka była nie odległa od naszej szkoły, dała jednak wytchnienie od codziennych doświadczeń uczniowskich.

Śpiew towarzyszył nam podczas spaceru, niosąc radość i beztroskę. Niezależnie od trudów wędrówki, mieliśmy również możliwość spędzenia wartościowego czasu ze sobą. Wspólne rozmowy, śmiech i zabawa były nieodłącznymi towarzyszami tego wyjątkowego dnia.

Uczniowie klasy 4 i 5 również postanowili aktywnie spędzić ten dzień, nie pozostając w tyle za starszymi kolegami. Pod opieką swoich wychowawczyń, zdecydowali się na uroczy pieszy wypad do sąsiedniego gospodarstwa pasiecznego o „Sądecki Bartnik” w Stróżach. Ta wspólna wycieczka umożliwiła uczniom nie tylko podziwianie piękna naszych okolic, które o tej porze roku jawią się wyjątkowo urokliwe, ale także poznanie fascynującego świata pszczół.

W pasiece uczniowie odnaleźli zasłużony odpoczynek w cieniu drzew. W tym spokojnym otoczeniu mogli obserwować nietypowe ule, które robiły na nich duże wrażenie. Na terenie gospodarstwa zobaczyli również różnorodne wystawy rzeźb, które stanowiły artystyczną ozdobę parku. Dodatkową atrakcją była obserwacja znajdujących się tam zwierzęta, co dało uczniom wiele radości.

Po pouczającej lekcji przyrody, uczniowie powrócili do szkoły. Tam czekało na nich miłe zaskoczenie – grillowane kiełbaski, które stanowiły smaczną ucztę dla zmęczonych spacerem dzieci. Po posiłku uczniowie poświęcili czas na różne gry zespołowe. Śmiech, radość i zdrowa rywalizacja wypełniały szkolne podwórko, tworząc niezapomniane chwile. Wszyscy uczestnicy mogli poczuć przyjemność bycia razem i czerpać radość z wspólnego spędzania czasu.

Aktywnie spędzony Dzień Dziecka jest tym, czego nasi uczniowie najbardziej pragną. To okazja do spotkania przyrody w jej najpiękniejszym wydaniu, do odkrywania nowych miejsc i przeżywania przygód. Uwieczniliśmy te chwile wspólnymi zdjęciami, które na zawsze przypomną nam ten wyjątkowy Dzień Dziecka, pełen uśmiechów i niezapomnianych wrażeń.

Print Friendly, PDF & Email