Dzień Dziecka kl.0-3

Posted by

Z okazji Dnia Dziecka, uczniowie klas 0-3 z ogromnym entuzjazmem wyruszyli na niezapomnianą szkolną wycieczkę do kina Helios oraz Skansenu i Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu. Już od samego rana na ich twarzach malował się uśmiech pełen radości, będący odbiciem tej wyjątkowej okazji. Atmosfera w autokarze była nasycona radością i ekscytacją, gdyż wszyscy wyczekiwali pełnego przygód dnia.

W kinie Helios uczniowie mieli okazję zanurzyć się w świat animowanego filmu „SUPER MARIO BROS”. Ta produkcja oparta na kultowej grze komputerowej z lat osiemdziesiątych cieszy się ogromnym uznaniem i ma wielu fanów do dziś. Dzieci były zachwycone filmem, który łączył w sobie elementy humoru i lekkiego dreszczyku emocji. Główna nauka płynąca z filmu była prosta: nigdy się nie poddawaj i zawsze wspieraj swoich bliskich. Celem wycieczki do kina było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywne doświadczanie sztuki filmowej, wpajanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, integracja uczniów oraz umacnianie więzi koleżeńskich. Ponadto, wizyta w kinie i obejrzenie seansu na dużym ekranie jest zawsze dla naszych uczniów pozytywnym doświadczeniem.

Następnie, uczniowie przemieścili się do Miasteczka Galicyjskiego i Skansenu, gdzie czekały na nich fascynujące warsztaty i możliwość zwiedzania oraz poznania niezwykłych sekretów i tajemnic eksponatów muzealnych. Celem udziału w tych atrakcjach było poznanie i zobaczenie, jak wyglądało miasto galicyjskie oraz wieś pod koniec XIX wieku. Uczniowie mieli okazję zdobyć cenną wiedzę na temat tamtej epoki, a także skorzystać z atrakcji specjalnie przygotowanych z okazji Dnia Dziecka. Była to znakomita okazja do nauki poprzez doświadczanie, która jednocześnie dostarczała dzieciom wiele radości i zabawy.

Cała wycieczka była nie tylko wyjątkowym świętem dla uczniów, ale również doskonałą okazją do rozwoju ich umiejętności i poznawania nowych obszarów kultury. Przeżyte wrażenia na pewno pozostaną w ich pamięci na długo, a wspólne przeżycia z pewnością wzmocniły więzi koleżeńskie i integrację w grupie. Dzień Dziecka okazał się nie tylko dniem pełnym radości, ale także wartościowym elementem edukacji i rozwoju uczniów.

Print Friendly, PDF & Email