Witamy Jesień!

Posted by

Pożegnanie lata i powitanie jesieni to piękny moment, kiedy przyroda zmienia się w kolorowy spektakl i przygotowuje się na nadchodzącą porę roku.

Klasy I-III jak co roku przystąpiły do obchodów tego święta. Sale lekcyjne zostały ozdobione pracami plastycznymi w duszy jesiennej, a uczniowie zaangażowali się w różnorodne aktywności. Śpiewając piosenki o jesieni, uczcili to piękne przejście z lata do jesieni. Na początku lekcji omówili zmiany zachodzące w przyrodzie podczas jesieni, ucząc się o cyklach życiowych drzew, zwierząt i ptaków.
Klasa 1 wykonała kamyczek szczęścia w prezencie dla Pani jesieni. Powitała także jesień szczęśliwą ,,JEDYNECZKĄ”. Mając nadzieję, że Pani Jesień będzie im towarzyszyła podczas poznawania kolejnych ,,szczęśliwych cyferek”.

Włączenie uczniów klas I-III w coroczną akcję „Sprzątania Świata” jako sposób na powitanie jesieni to wyjątkowo piękna i wartościowa inicjatywa. Ta akcja nie tylko sprzyja dbałości o środowisko naturalne, ale także uczy dzieci odpowiedzialności społecznej i ekologicznej. Ta inicjatywa nie tylko sprzyja czystszemu otoczeniu, ale także uczy dzieci cennych wartości i daje im okazję do działania dla dobra wspólnoty i planety.

Obchody pożegnania lata i powitania jesieni są doskonałą okazją do kreatywnego uczenia się, zabawy na świeżym powietrzu i cieszenia się pięknem zmieniającej się przyrody. Dzięki takim wydarzeniom dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania przyrodnicze i artystyczne, a także budować więzi społeczne w przyjaznym i radosnym otoczeniu.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów tego święta.

Print Friendly, PDF & Email