Europejski Dzień Sportu Szkolnego

Posted by

Europejski Dzień Sportu Szkolnego to inicjatywa promująca aktywność fizyczną wśród uczniów w Europie. Jest to dzień, podczas którego szkoły i placówki oświatowe organizują różnego rodzaju wydarzenia sportowe, zajęcia sportowe i aktywności mające na celu zachęcenie uczniów do regularnej aktywności fizycznej.

Dzień ten ma na celu podkreślenie znaczenia sportu i rekreacji w życiu uczniów, promowanie zdrowego trybu życia oraz integrację między uczniami. W ramach obchodów Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego klasy I-III oraz oddziały przedszkolne zorganizowały różnego rodzaju zawody sportowe i gry związane z aktywnością fizyczną oraz zabawy na szkolnym placu zabaw.

Ten dzień jest częścią szerszej inicjatywy mającej na celu walkę z problemem braku aktywności fizycznej wśród młodzieży i propagowanie korzyści wynikających z regularnego uprawiania sportu. Wspierają go różne organizacje sportowe, władze edukacyjne i instytucje związane z edukacją.

Europejski Dzień Sportu Szkolnego obchodzony jest co roku w ostatnią środę września, jednak szczegółowe aktywności i wydarzenia mogą różnić się w zależności od regionu i szkoły. Jest to doskonała okazja do promowania zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród młodego pokolenia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów tego święta! Filmik powstał dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”- aparat cyfrowy.

 

Print Friendly, PDF & Email