Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Posted by

29 września świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, ustanowiony osiemnaście lat temu z inicjatywy Polskiej Izby Książek. Ta data nie została wybrana przypadkowo, ponieważ właśnie tego dnia przypada urodziny autorki książek dla dzieci i młodzieży – Janiny Porazińskiej, która dedykowała swoje dzieła najmłodszym czytelnikom.

Z okazji tego szczególnego święta, dzieci wprowadzane są w magiczny świat książek przez dorosłych, w tym znanych aktorów, dziennikarzy i nawet funkcjonariuszy mundurowych. Wydarzenia związane z Dniem Głośnego Czytania odbywają się w bibliotekach, instytucjach kultury i szkołach na terenie całej Polski.

W ramach obchodów tego wyjątkowego dnia, starsi uczniowie z klasy 7 postanowili odwiedzić najmłodszych uczniów w naszej szkole – przedszkolaków i zerówkowiczów. Z pełnym zaangażowaniem czytali im na głos ulubione książeczki, przekazując swoją pasję do czytania i fascynację światem literatury już od najmłodszych lat.

Nie tylko w przedszkolu, ale także w bibliotece panowała wyjątkowa atmosfera. Uczniowie odważnie czytali na głos ulubione fragmenty swoich książek, a mikrofon stanowił dodatkowy atrybut, dzięki któremu każdy odwiedzający uczeń mógł podzielić się piękną melodią czytanego tekstu z kolegami i koleżankami. To był dzień, który połączył różne pokolenia w miłości do książek i magii słowa pisanego.

Print Friendly, PDF & Email