Dzień Drzewa

Posted by

Dzień Drzewa to coroczne święto obchodzone 10 października, które ma na celu promowanie ochrony środowiska i wzmacnianie więzi między człowiekiem a przyrodą. Dzień Drzewa obchodzony jest w wielu krajach na świecie i na wiele różnych sposobów. Jego celem jest podkreślenie znaczenia drzew dla naszej planety i promowanie działań na rzecz ich ochrony i sadzenia. Drzewa pełnią szalenie ważną rolę w ekosystemie naszej planety, bowiem wytwarzają one tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. Ponadto pomagają one regulować klimat, a zarazem są siedliskami i pożywieniem dla licznych gatunków zwierząt i roślin. A to jedynie kilka z wielu niezwykłych właściwości drzew. Drzewa mają ważne znaczenie dla naszego zdrowia i dobrej jakości życia. O tym jak cenne może być drzewo, przekonał się każdy, kto skrył się przed skwarem w cieniu drzewa w upalny dzień. Dzień Drzewa ma także na celu edukację, inspirację i zachęcenie do podejmowania konkretnych działań na rzecz ochrony środowiska w codziennym życiu.

Uczniowie klas I-III włączyli się w obchody tego święta oglądając filmy edukacyjne i poprzez zaangażowanie się w tworzenie plakatów oraz prac plastycznych związanych z drzewami w celu podkreślenia znaczenia drzew dla środowiska i ekosystemów. Uczniowie powtórzyli swoje wiadomości związane z budową drzewa, rodzajami drzew i warstwą lasu, co pomogło w zwiększeniu ich świadomości ekologicznej. Była to również doskonała okazja do promocji ochrony przyrody i dbania o nasze lasy. Zapraszamy do obejrzenia filmiku z relacji tego dnia.

Print Friendly, PDF & Email