XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Posted by

17 listopada odbył się XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, w którym wszyscy uczniowie z naszej szkoły kl.I-VII wzięli udział z pełnym zaangażowaniem. W każdej klasie rozegrano konkurs sprawdzający umiejętności mnożenia i dzielenia w pamięci. Głównym celem tego wydarzenia było rozwijanie zainteresowań matematycznych, doskonalenie umiejętności korzystania z tabliczki mnożenia, a także wprowadzanie uczestników w atmosferę zdrowej rywalizacji i umiejętność radzenia sobie ze stresem.

Spośród uczniów każdej klasy wybrano Asystentów i Egzaminatorów, którzy pełnili funkcję nadzorującą, zapewniając, że wszystko odbywa się zgodnie z planem. Sam konkurs był prawdziwym wyzwaniem, uczestnicy losowali zadania do rozwiązania, a na pokonanie ich mieli zaledwie 4 minuty. W tym czasie Asystenci i Egzaminatorzy skrupulatnie sprawdzali poprawność odpowiedzi, dbając o uczciwą rywalizację.

W trakcie, gdy trwała ocena zadań konkursowych, pozostali uczniowie nie pozostawali bezczynni. Zajmowali się rozwiązywaniem interesujących łamigłówek matematycznych, co dodatkowo rozwijało ich umiejętności myślowe.

Nagrody były zaszczytem dla tych, którzy pokazali najwyższy poziom wiedzy matematycznej. Uczniowie, którzy bezbłędnie poradzili sobie z zadaniami konkursowymi, zostali uhonorowani certyfikatami oraz odznakami „EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA”. Całe wydarzenie zakończyło się słodkim upominkiem dla każdego uczestnika, co stanowiło miłe zakończenie pełnego emocji dnia poświęconego matematyce. To wydarzenie nie tylko rozwijało umiejętności uczniów, ale również integrowało społeczność szkolną poprzez wspólne wyzwania i radość z osiągnięć matematycznych.

Print Friendly, PDF & Email