II Międzyszkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej

Posted by

„Gdzie słyszysz śpiew, tam wejdź, tam dobre serca mają. Źli ludzie, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają…” Tymi słowami, 13 listopada 2023 roku Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Gródku otworzyła II Międzyszkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej „Póki Polska żyje w nas”.

Nie była to zwykła gala muzyczna; to było święto, podczas którego szkoła stała się miejscem spotkania pasjonatów muzyki i miłośników ojczyzny. Wśród gości znalazł się Wójt Gminy Grybów, Pan Jacek Migacz, oraz Pani Maria Tarasek, Kierownik Referatu Oświaty. Wszyscy zebrani mieli przyjemność obserwować talent 33 młodych artystów, reprezentujących 11 Szkół Podstawowych z terenu miasta i gminy Grybów, którzy pod kierunkiem swoich opiekunów przekazywali przesłanie miłości do ojczyzny.

Pieśni i piosenki patriotyczne rozbrzmiewały w sali, tworząc unikalną atmosferę, w której wzruszenie mieszało się z dumą narodową. Wśród uczestników znalazła się również reprezentantka naszej szkoły, utalentowana uczennica klasy V, Nikola Barczyk. Wykonała ona utwór „Rozkwitały pąki białych róż”. Udział naszej uczennicy w tym wydarzeniu był nie tylko dowodem osobistego zaangażowania, ale również dumą dla całej społeczności szkolnej.

II Międzyszkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej był nie tylko wyjątkową okazją do wyrażenia uczuć patriotycznych, ale także momentem budowania więzi między szkołami oraz promocji kultury i tradycji. Dzień, w którym śpiew stał się językiem jednoczącym, a Polska żyła w sercach każdego z obecnych. Takie wydarzenia pozostawiają trwałe wspomnienia i zasilają ducha patriotyzmu w młodych pokoleniach, kształtując w nich miłość do kraju i gotowość do pielęgnowania dziedzictwa narodowego.

Print Friendly, PDF & Email