Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Posted by

20 listopada to szczególna data, gdyż obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W naszej szkole z tej okazji zorganizowano szereg aktywności edukacyjnych, w których wzięli udział zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie.

Nasi uczniowie zaangażowali się w lekcje i pogadanki poświęcone tematyce praw dziecka. Starsi uczniowie podjęli dodatkowe wysiłki, aby omówić i usystematyzować zdobytą wiedzę na ten temat. Ich zaangażowanie przyczyniło się do podniesienia świadomości wśród rówieśników.

Młodsi uczniowie mieli okazję poznać ważne zagadnienia związane z prawami dziecka, korzystając z prezentacji multimedialnych. Dzięki nowoczesnym narzędziom edukacyjnym zdobywali nie tylko teoretyczną wiedzę, ale także rozwijali umiejętność korzystania z nowych technologii w celach edukacyjnych.

Dodatkowo, na górnym korytarzu naszej szkoły pojawiła się gazetka ścienna, pełna ciekawostek, informacji i inspirujących cytatów związanych z tematem Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Ta inicjatywa miała na celu podtrzymanie atmosfery refleksji na temat ważności i konieczności poszanowania praw każdego dziecka.

W ten sposób wspólnie uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, dając jednocześnie naszym uczniom szansę zdobycia wiedzy, rozwijania umiejętności oraz kształtowania postaw związanych z poszanowaniem i ochroną praw najmłodszych.

Print Friendly, PDF & Email