Tydzień życzliwości w naszej szkole

Posted by

21 listopada to szczególny dzień. Tego dnia obchodzimy Dzień Życzliwości. Tegoroczne przygotowania uczniów do tego wydarzenia były niezwykle solidne i trwały przez cały tydzień, angażując Samorząd Uczniowski, opiekunów oraz całą społeczność szkolną. Przez tydzień poprzedzający Dzień Życzliwości podejmowane były różnorodne zadania mające na celu utrwalenie zasad życzliwości.

-„Dzień Przybijania Piątki”, podczas którego uczniowie witali się w wyjątkowy sposób, przybijając piątki, żółwiki, serdeczne uściski dłoni. Niejednokrotnie można było usłyszeć rymowanki podczas przywitań.  Każdy z uczniów był zachęcany do „przybicia piątki”, nawet z osobami, z którymi może nie zawsze ma okazję się przywitać.

-„Dzień Dobrego Słowa”, uczniowie zapisywali na kartkach życzliwe zdania, zwroty i słowa, które miały na celu podnosić na duchu i pokazywać wsparcie dla innych. Dobre słowo okazuje się być potężnym narzędziem poprawy nastroju drugiej osoby.

-„Dzień Magicznych Słów” skupia się na kulturze słowa, zachęcając do częstszego używania słów takich jak „proszę”, „dziękuję” i „przepraszam”. Bycie życzliwym to również bycie kulturalnym, co w tym dniu nabiera szczególnego znaczenia.

-„Dzień Uśmiechu”- w tym dniu wszyscy byli zachęcani do częstego uśmiechania się. Uczniowie rozdawali naklejki z uśmiechami, propagując przekonanie, że uśmiech to magiczna krzywa, która wszystko prostuje.

-„Dzień Kolorowej Klasy” okazał się wyjątkowym doświadczeniem, przynoszącym radość poprzez ubiór uczniów danej klasy w wylosowany kolor. Atmosfera szkoły nabrała zupełnie nowego wymiaru, gdy szkolne korytarze i klasy zamiast monotonnych i szarych przestrzeni stały się prawdziwie radosne i kolorowe. W efekcie klasy prezentowały się jak tęcza, a korytarze ożywiły się mnogością barw, tworząc inspirującą atmosferę.

W finale Tygodnia Życzliwości na korytarzach zawisły plakaty z życzliwymi sentencjami, które można było zabrać ze sobą. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w Dniu Życzliwości  wręczała na powitanie każdemu życzliwe sentencje. Uczniowie przynieśli do szkoły przygotowane ze sobą wesołe uśmiechy i emotikony, którymi dzielili się z kolegami i koleżankami ze szkoły.

Dodatkowo, w ciągu tygodnia, szkolne korytarze i klasy ozdobione zostały balonami z życzliwymi hasłami i magicznymi słowami. Warto również wspomnieć o filmiku „Bądź Życzliwy także Online”, który podkreśla, że życzliwość powinna obejmować także świat wirtualny. Filmik powstał w ramach programu OSEhero KLIK.

Dzień Życzliwości jest niezwykle istotnym wydarzeniem w życiu szkoły. Radość płynąca z zaangażowania uczniów w przygotowania oraz różnorodność działań podejmowanych w trakcie tego tygodnia pokazują, jak bardzo wartością jest być życzliwym i jak chętnie uczniowie podejmują wysiłki, aby te wartości zakorzenić na stałe w swoim postępowaniu.

Print Friendly, PDF & Email