Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Posted by

1 marca będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Dzień ten został ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

Już dziś na godzinie wychowawczej uczniowie klas IV-VII wspominali bohaterów naszej historii – Żołnierzy Wyklętych. Ci niezłomni patrioci, którzy nieśli sztandar wolności i niepodległości, zasługują na nasz najwyższy szacunek i pamięć. Ich poświęcenie i odwaga stanowią niezatarte piętno w historii Polski. To czas, kiedy oddajemy hołd tym, którzy mimo trudności nie złożyli broni, ale kontynuowali walkę o niepodległość naszej ojczyzny. Jest to również moment refleksji nad naszą historią, nad tym, jak wiele zawdzięczamy ludziom, którzy gotowi byli poświęcić życie dla wolności naszego kraju.

Dodatkowo w naszych klasach znajdują się specjalne gazetki upamiętniające tę ważną datę. Gazetki te stanowią nie tylko ozdobę naszych sal, ale są również ważnym narzędziem edukacyjnym, które zachęca do refleksji i dyskusji na temat polskiej historii.

Niech 1 marca będzie dla nas okazją do refleksji nad wartościami, które przekazali nam Żołnierze Wyklęci, oraz do wdzięczności za ich niezłomną postawę. Niech ich pamięć będzie zawsze żywa w naszych sercach i umysłach.

Print Friendly, PDF & Email