Dzień Bezpiecznego Internetu kl.I-III

Posted by

27 lutego, w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, uczniowie klas I-III zostali zaproszeni do udziału w zajęciach, które przygotował i poprowadził pedagog szkolny we współpracy z nauczycielami zaangażowanymi w program OSEhereo. Dla uczestników przygotowano szereg zadań, mający na celu podniesienie świadomości na temat bezpieczeństwa w Internecie oraz promowanie zdrowego korzystania z tej przestrzeni.

Podczas zajęć uczniom została przedstawiona prezentacja dotycząca pozytywnych stron jak i zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu oraz omówione zostały sposoby ochrony swojej prywatności i bezpieczeństwa online. Dodatkowo, dzieci miały okazję wykonać zadania praktyczne związane zarówno z zaletami, jak i wadami Internetu, co miało na celu uświadomienie im różnych aspektów korzystania z sieci. W trakcie zajęć uczniowie wykonywali zadania takie jak wykreślanka i krzyżówka, które dodatkowo angażowały uczniów i umożliwiały im utrwalenie zdobytej wiedzy.

Ważnym elementem obchodów było ogłoszenie konkursu, zorganizowanego przez pedagoga szkolnego we współpracy z biblioteką szkolną. Uczniowie zostali zaproszeni do stworzenia pracy plastycznej pod tytułem „Jak mogę ciekawie spędzać ferie bez Internetu”. W konkursie wzięło udział 31 prac, co świadczyło o zaangażowaniu uczniów w tematykę pozytywnego życia online. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodkim upominkiem, a zwycięzcy oraz wyróżnione prace otrzymały dodatkowo nagrody książkowe w ramach programu „Książki naszych marzeń”. Głównym celem konkursu było zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz promowanie czytania ciekawych i wartościowych książek jako alternatywy dla nadmiernego korzystania z elektroniki. Dzięki temu inicjatywa miała na celu nie tylko zwiększenie świadomości na temat bezpiecznego korzystania z Internetu, ale także rozwijanie pasji czytelniczych i kreatywności wśród uczniów.

Zwycięzcy:

  • I miejsce:  Julka kl.3
  • II miejsce: Antoni kl.2
  • III miejsce: Artur kl.1

Wyróżnienia:

  • Lena kl.3
  • Ignacy kl.3
  • Witold kl.1

Wszystkim gratulujemy!

Print Friendly, PDF & Email