Ogólnopolska Akcji – TYDZIEŃ GRAMATYKI- za nami!

Posted by

W minionym tygodniu Uczniowie klas : VI i VII dołączyli na lekcjach języka polskiego do Ogólnopolskiej Akcji – Tydzień Gramatyki.

To coroczne święto obchodzone w dniach 4 – 8 marca,  ma na celu zwrócenie uwagi na znaczenie poprawnej i precyzyjnej komunikacji w języku pisemnym      i mówionym.

Podczas zajęć nasi Podopieczni mieli okazję uczestniczyć w różnych aktywnościach związanych z gramatycznymi wyzwaniami. Chociażby,  wspólnie stworzyli GRAMATYCZNĄ APTECZKĘ PIERWSZEJ POMOCY, w której umieścili mini- pigułki wiedzy związane z częściami mowy, częściami zdania, budową i funkcją wypowiedzi, znajomością koniugacji i deklinacji wyrazów. Wyposażyli jej zawartość w mini- notatki, na których wypisali najważniejsze informacje o danej regule gramatycznej. Pracowali w zespołach zadaniowych, rozwiązywali różnorodne zadania gramatyczne. Nauka poprzez wspólną zabawę udowodniła im, że gramatyka nie musi być nudna i trudna, można ją odczarować. A oto kilka zdjęć :

Print Friendly, PDF & Email