Spotkanie Wielkanocne

Posted by

Dzisiejszego dnia, w murach naszej szkoły, odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych. Wszyscy uczniowie zebrali się razem, aby wspólnie przygotować się do tego doniosłego święta, w duchu zgody powagi ale również  radości i nadziei.

Rozpoczęliśmy od wzruszającej historii o trzech drzewach, które miały swoje marzenia. Każde z nich otrzymało to, czego pragnęło, jednakże sposób, w jaki spełniły się ich pragnienia, był zupełnie inny od ich oczekiwań. Ta mądra opowieść ukazała nam, że często nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co przyniesie nam przyszłość, ale możemy mieć pewność, że plany Ojca Niebieskiego dla nas są zawsze pełne mądrości i dobra. Odczytanie legendy miało na celu promowanie czytelnictwa i zostało zrealizowane w ramach programu „Narodowe Czytanie”.

Kiedy w życiu napotykamy trudności, gdy nasze plany zostają pokrzyżowane, warto pamiętać, że Pan Bóg ma dla nas wyznaczony swój własny, niezwykły plan. Jeśli tylko zaufamy Mu bezgranicznie, doświadczymy obfitości błogosławieństw, które przewyższą nasze najśmielsze marzenia. Na zakończenie tej mądrej opowieści, wszyscy razem odśpiewaliśmy pieśń „Tam na krzyżu”, oddając hołd naszej wierze i nadziei.

Następnie przenieśliśmy się w świat telewizji. Wspólnie obejrzeliśmy wcześniej przygotowany filmik naszego szkolnego programu „Polna News” (realizacja programu „Laboratoria Przyszłości)”, który przybliżył nam istotne fakty dotyczące świąt Wielkanocnych oraz ich tradycji. Była to doskonała okazja, aby lepiej zrozumieć głębszy sens tych wyjątkowych dni.

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim serdeczne życzenia. Niech Zmartwychwstały Pan Jezus zawsze będzie obecny w naszych sercach, niech Jego miłość i łaska napełniają każdy dzień naszego życia, przynosząc radość i pokój. Wesołego Alleluja!

Print Friendly, PDF & Email