Śniadanie Daje Moc! 8.10.2018r

Posted by

8 listopada świętujemy Dzień Zdrowego Śniadania. To bardzo ważna data w kalendarzu. Coroczna akcja, która służy poszerzeniu wiedzy na temat roli śniadania w codziennej diecie odbywa się również w naszej szkole w ramach programu „Śniadanie daje moc”. Śniadanie jest nie tylko ważne dla naszego zdrowia, lecz także dobrego samopoczucia. Czas śniadania jest więc najważniejszym momentem, który wpływa na nasze funkcjonowanie w ciągu dnia. Dlatego koniecznie trzeba o nim pamiętać! Zdrowo i pozytywnie rozpoczęty dzień sprawi, że przeżyjemy go z lepszym nastroju i doskonale poradzimy sobie z codziennymi wyzwaniami. Pamiętając o wszystkich korzyściach, które nam przynosi jedzenie śniadania, uczniowie klasy 1 i 2 przygotowali sobie smaczne i zdrowe kanapki oraz owocowe przysmaki. Nie do przecenienia jest również to, że mogli je zjeść wspólnie przy ładnie nakrytym stole. Zachęcali również innych uczniów do poczęstowania się zdrową owocową przekąską. Cała grupa starszych i młodszych przedszkolaków również wzięła udział w programie edukacyjnym „Śniadanie daje moc”. W październiku odbyło się kilka zajęć,  podczas których dzieci poznawały zasady zdrowego odżywiania.  W Dniu „Śniadanie Daje Moc”, całe przedszkole zebrało się w  jadalni  i  wszystkie dzieci przygotowały sobie zdrowe śniadanie. Całą akcję wsparli rodzice, którzy przynieśli potrzebne produkty, warzywa i owoce.

Takie śniadanie to samo zdrowie i przepis na udany dzień!

Lucyna Wolnik, Eleonora Myśliwiec, Teresa Sztaba, Małgorzata Dargiewicz

 

Print Friendly, PDF & Email