Zajęcia z Ratownikiem Medycznym w klasach I-III

Posted by

W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pt. „Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych” naszych uczniów z klas I-III odwiedził Ratownik Medyczny – Pani Karolina Dyl.

Celem spotkania było przekazanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych.

Pani Medyk, w przyjaznej atmosferze i ciekawej formie przeprowadził kampanię propagującą korzyści dotyczące zdrowia i wczesnej profilaktyki, a także właściwe zachowania zdrowotne. Opowiedziała o swojej pracy, o satysfakcji płynącej z możliwości pomocy innym, ale również o zagrożeniach, które mogą spotkać każdego, kto ma kontakt z osobami poszkodowanymi i chorymi.

Oprócz teorii, przekazanej przez Ratownika, nasi uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności medycznych w praktyce. Dzięki takim zajęciom uczniowie mają możliwość lepszego zapamiętania przekazanych im treści.

Dodatkowo, w dniu dzisiejszym uczniowie klas I-III ubrani byli na żółto. Wszystko za sprawą tygodniowego zapoznawania się uczniów z chorobami i profilaktyką. Na dzisiejszym spotkaniu wychowawcy porozmawiali z uczniami na temat żółtaczki– drogi zakażenia, objawy, rola szczepień w profilaktyce.

Print Friendly, PDF & Email