Pierwszy Dzień Jesieni!

Posted by

W piątek zgodnie z tradycją w naszej szkole klasy I-III „Powitały Jesień”, gdyż tego dnia kończy się astronomiczne lato, a zaczyna się kolejna pora roku – jesień.

Celem zajęć związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni oraz integrowanie się uczniów. W tym dniu dominowały brązy, żółcie i różne odcienie czerwieni. Ponadto klasa I podczas edukacji plastycznej wykonała portret „Pani Jesieni” z liści zebranych podczas wycieczki do lasu. Klasa II kodowała jesienne drzewa na wirtualnej macie oraz na macie do kodowania z kolorowymi kubeczkami na podstawie wiersza i instrukcji, wykonali ludziki i zwierzątka z kasztanów i jesienny plakat. W klasie III motywem przewodnim w czasie zajęć był „Spadający liść”, który dominował również w czasie zajęć ruchowych. Kolorowe prace uczniów, plakaty i „jesienne kąciki” zostaną w naszych salach na chwilę, aby przypominać nam jak piękną porą roku jest JESIEŃ.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku .

Print Friendly, PDF & Email