Dzień życzliwości

Posted by

Listopad, dla większości z nas jest miesiącem zadumy i smutku. Ale jest takie jedno radosne święto listopadowe, które pozwala rozgrzać serca i wzbudzić pozytywne emocje u każdego ucznia. To 21 listopad!

Tego dnia obchodzimy Dzień Życzliwości. Święto jest okazją, by podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom. Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają integracji społeczności szkolnej i klasowej. Warto walczyć o to, by relacje między uczniami były nie tylko poprawne, ale nacechowane tolerancją i wzajemną sympatią.

Na szkolnym korytarzu można było zobaczyć gazetkę przygotowaną przez Pedagoga Specjalnego. Ponadto z samego rana Samorząd Uczniowski rozwiesił plakaty z życzliwymi sentencjami. Co więcej, każdy uczeń został obdarowany karteczkami z pozytywnymi myślami, którymi mogli się podzielić z kolegą/koleżanką lub zabrać do domu i wręczyć komuś z rodziny.

Aby jeszcze mocniej zaakcentować, jak bardzo słowa wpływają na każdego z nas, został przygotowany „Słoik pozytywnych słów”. Zadaniem uczniów było napisanie pozytywnego wyrazu bądź sentencji zaczynającego się na pierwszą literę swojego imienia. Ich odczytywanie wywołało uśmiech na ustach nie jednego ucznia.

Tematyka dnia dzisiejszego zachęciła nauczycieli do wykorzystania metody TIK w pracy z dziećmi, którzy za pomocą sprzętów multimedialnych m.in. losowali zadania do wykonania „Koło fortuny dobrych uczynków” bądź oglądali edukacyjne treści na temat życzliwości.

Zapraszamy do obejrzenia relacji:

Print Friendly, PDF & Email