Zabawa andrzejkowa klas IV-VIII

Posted by

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. To również okazja do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Tak też było w naszej szkole.

W poniedziałek 21 listopada uczniowie klas IV-VIII bawili się przy dźwiękach muzyki na naszej starej sali gimnastycznej, która została udekorowana różnobarwnymi balonami. Podczas indywidualnych tańców, uczniowie kl. VIII zorganizowali również tańce i zabawy grupowe m.in. gorące krzesła, kaczuszki, macarena, taniec belgijski.

W to wyjątkowe popołudnie nie mogło zabraknąć najważniejszego- wróżb andrzejkowych. Uczniowie kolejno losowali, co ich czeka w przyszłości. Wybierali jeden z trzech kubków, pod którymi kryły się:

  • obrączka: małżeństwo
  • różaniec: życie zakonne
  • pusty kubek: życie singla

Ponadto, przygotowane zostały dwie listy z imionami: żeńskimi i męskimi. Uczniowie chętnie wróżyli imiona przyszłych mężów i żon.

Uczestnikom zabawy wróżenie andrzejkowe sprawiło wiele radości i pozytywnych emocji, wiedząc, że mimo wszystko jest to tylko tradycja.

Najwięcej emocji sprawił jednak quiz, w którym wzięli udział przedstawiciele każdej z klas. Zadaniem uczniów było udzielenia poprawnej odpowiedzi, aby „uratować” swoje 3 balony! Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy V, którym serdecznie gratulujemy!

Podczas zabawy andrzejkowej uczniowie  wykorzystali sprzęt nagłaśniający zakupiony w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. Dzięki nowej jakości dźwięku dzisiejsza zabawa jeszcze bardziej rozbrzmiała w murach naszej szkoły.

 

Print Friendly, PDF & Email