Warsztaty w klasach I-VIII

Posted by

2. grudnia, dzięki Stowarzyszeniu „Miasta w Internecie” uczniowie naszej szkoły wzięli udział w bezpłatnych warsztatach, realizowane w ramach „Małopolskiej Chmury Edukacyjnej – nowy model nauczania, projekt HUMINE – wsparcie nauczycieli, kadry szkolnej, uczniów i ich rodziców w prowadzeniu wysokiej jakości edukacji”.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu informatycznego zajęcia edukacyjne realizowane są w nowatorskiej formule, co umożliwia uczniom rozwijanie kompetencji kluczowych i cyfrowych, które są niezbędne do funkcjonowania w środowisku coraz bardziej nasyconym nowoczesnymi technologiami cyfrowymi.

Uczniowie wzięli udział w następujących warsztatach:

Klasy I-III: „ROBOTYKA OD NAJMŁODSZYCH LAT”

Dzięki tym warsztatom uczniowie rozpoczęli zabawę z innowacyjną pomocą edukacyjną do nauki programowania i robotyki, która przyczynia się do rozbudzania ciekawości i odwagi poznawczej uczniów. Łączenie kolorowych elementy konstrukcyjnych Lego®, łatwy w obsłudze sprzęt oraz intuicyjne środowisko kodowania typu przeciągnij i upuść oparte na języku Scratch – to doskonały sposób na zaangażowanie uczniów w ciekawą zabawę, która jest okazją do nauki, rozwijania umiejętności myślenia krytycznego i rozwiązywania złożonych problemów o różnym stopniu trudności.

Klasy IV-VIII: „PROJEKTOWANIE OBIEKTÓW 3D”  

Podczas warsztatu uczniowie zapoznali się z: podstawami modelowania 3D w aplikacji Tinkercad, obsługą interfejsu, tworzeniem prostych modeli i eksportem modeli do wydruku na drukarkach 3D.

 

 

Print Friendly, PDF & Email