„Z niepełnosprawnością można góry przenosić”

Posted by

W piątek 02.12.2022r. w  Zespole Szkolno–Przedszkolnym  w Stróżach odbył się I Gminny Konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych  pod  hasłem „Z niepełnosprawnością można góry przenosić” – postać Jaśka Meli. Konkurs miał na celu uwrażliwienie uczniów na potrzeby osób niepełnosprawnych, budowanie empatii wobec osób niepełnosprawnych, kształtowanie takich zagadnień,  jak tolerancja, równość, integracja. Ważną postacią był Jasiek Mela, który po zakończonym  konkursie przesłał dla uczestników zmagań pozdrowienia i gratulacje. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali Magdalena Kostrzewa i Dawid Śliwa, którzy rozwiązywali indywidualnie zadania konkursowe, miały one formę pytań zamkniętych, otwartych i półotwartych.. Nie udało się wygrać konkursu, ale zdobyta wiedza pozwala nazwać naszych  reprezentantów  znawcami w dziedzinie niepełnosprawności.

[ngg src=”galleries” ids=”340″ display=”basic_slideshow”] 

Print Friendly, PDF & Email