Spotkanie ze Świętym Mikołajem: wycieczka kl. I-III

Posted by

Z okazji mikołajek 06.12.2022r. klasy I-III pojechały do Nowego Sącza na warsztaty biblioteczne w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w celu promowania czytelnictwa wśród uczniów szkół podstawowych. Uczniowie wysłuchali historii Świętego Mikołaja opowiadanej metodą kamishibai wywodzącą się z Japonii. Poznali księgozbiory biblioteczne, zapoznali się z praca bibliotekarza i własnoręcznie wykonali bombkę- renifera z drewna. Na zakończenie warsztatów pojawił się nieoczekiwany gość-Święty Mikołaj, który rozdał dzieciom słodkie upominki. Następnie uczniowie udali się do parku, aby zobaczyć nietypowe budki biblioteki plenerowej, które swoją zawartością umilają czas osobom wypoczywającym w parku.

Kolejnym punktem wycieczki było przedstawienie teatralne pt. „Brzydkie Kaczątko” w Miejskim Ośrodku Kultury. To jedna z najpiękniejszych baśni, którą zna każde dziecko i każdy dorosły. Świat magii, czarów i pomysłowa scenografia, błyskotliwe dialogi, a także mnóstwo piosenek zachwyciło naszych młodych widzów:). Po bajce na uczniów czekała kolejna niespodzianka- kolejne spotkanie z Świętym Mikołajem. Każdy uczeń usiadł Mikołajowi na kolanach i wykonał pamiątkowe zdjęcie. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku.

 

 

Print Friendly, PDF & Email