Dzieci Uczą Rodziców i Dzień Bezpiecznego Internetu

Posted by

Od 13 lutego 2023 roku przez cały tydzień rozpoczęliśmy szkolne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Działajmy razem” oraz w ramach lekcji czwartej Dzieci Uczą Rodziców zatytułowanej pt. „Bezpieczny Internauta”.

W trakcie lekcji dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III poszerzyli swoją wiedzę o zagadnienia związane z Internetem. Kluczowym elementem lekcji była prezentacja zagrożeń i zasad bezpieczeństwa w sieci. Przedszkolaki poznały pojęcie „Internet”, a uczniowie klas I-III przypomnieli sobie definicję, a także jego możliwości np.: pomoc w nauce, zabawie, zdobywanie nowej wiedzy. Dowiedzieli się również, iż korzystanie z niego nie zawsze jest bezpieczne. Podczas lekcji omówione zostały też zasady bezpieczeństwa, których przestrzeganie sprawi, iż korzystanie z Internetu będzie przyjemne i bezpieczne. Ponadto ważne jest by dzieci z umiarem oraz pod kontrolą rodziców sięgały do Internetu. Na szkolnym korytarzu została sporządzona tematyczna gazetka przez pedagoga specjalnego dotycząca bezpieczeństwa i zagrożeń płynących z sieci oraz uzależnienia od Internetu. W ramach lekcji przedszkolaki i uczniowie zgłębili również wiedzę odnośnie kwestii prywatności, cyberprzemocy, niebezpiecznych treści, hejtu, zakupów online czy nadużywania Internetu. Internet jest obecny stale w życiu dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Korzystamy z niego, wykorzystując różnego rodzaju urządzenia. Daje nam wiele możliwości. Za jego pomocą możemy np.: kontaktować się z innymi, rozwijać swoje zainteresowania, uczyć się nowych rzeczy, czy też relaksować się. Szczególnie podczas lekcji zwracano uwagę jak należy zachowywać się w Internecie, jak korzystać z niego mądrze, tak by nie wpaść w internetowe tarapaty.

Print Friendly, PDF & Email