Rekolekcje klas I-VIII

Posted by

W środę (22.02) rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Dodatkowo, w tym dniu rozpoczęły się rekolekcje dla uczniów naszej szkoły. Nauki wygłosił ks. Bartłomiej Król – wikariusz parafii w Piątkowej.

Rekolekcje to okres poświęcony odnowie duchowej, refleksji nad własnym życiem i ostatecznie – pogłębieniu relacji z Bogiem. Mają temu służyć: wyciszenie, modlitwa, rachunek sumienia, spowiedź święta.

Duchową odnowę rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią w Środę Popielcową i nauką dla uczniów klas I-VIII. W kolejnych dniach, uczniowie podzieleni na grupy, uczestniczyli w naukach, które miały na celu przygotowanie do jak najlepszego przeżycia Wielkiego Postu i świętowania Wielkanocy. Słowa kierowane do uczniów były również motywacją i drogowskazem do czynienia dobra i życia według przykazań nie tylko w tym wyjątkowym okresie, ale i na co dzień.

Dziękujemy księdzu Bartłomiejowi za głoszone nauki, wspólną modlitwę i śpiew.

 

Print Friendly, PDF & Email