Nocowanie w szkole klas IV-VIII

Posted by

W dniach 21.04-22.04 uczniowie klas IV-VIII mieli okazję wziąć udział w nietypowym wydarzeniu, które miało na celu zintegrowanie klasowe i szkolne. Było to nocowanie, które odbyło się na terenie naszej szkoły! Nocowanie w szkolnych murach to doskonały sposób na stworzenie atmosfery wspólnoty i umożliwienie uczniom spędzenia czasu ze swoimi kolegami i koleżankami w inny sposób niż zwykle.

Uczniowie byli bardzo podekscytowani tym wydarzeniem. W dniu nocowania, późnym popołudniem wszyscy uczniowie zgromadzili się w swoich klasach, gdzie pod opieką swoich wychowawców przygotowali swoje miejsca do spania, przynosząc swoje ulubione koce i poduszki. Następnie, odbyły się klasowe rozgrywki, które miały na celu zintegrowanie uczniów. Uczestnicy grali zarówno w gry planszowe, jak również zorganizowane zostały klasowe konkurencje fizyczne. Nie zabrakło też puzzli, zagadek i gier logicznych.

Dodatkowo, klasa 4 przygotowała własnoręcznie kolorowe lampiony, z którymi wędrowali po ciemnych korytarzach naszej szkoły. Pogłoski głoszą, że udało się im przestraszyć niektórych uczniów i nauczycieli. Co więcej, w ten wyjątkowy wieczór każdy z nich świętował swoje urodziny!

Po kolacji, uczniowie klas IV-VIII udali się na salę gimnastyczną, gdzie odbyły się drużynowe zawody sportowe, takie jak piłka nożna, siatkówka, zbijak. Wszyscy uczestnicy bawili się wspaniale, a rywalizacja dodatkowo zacieśniła relacje między uczniami.

Następnie, każda klasa ponownie zebrała się w swojej sali i po krótkich pogadankach wzięli udział w nocnym seansie filmowym. Uczniowie mogli odpocząć po całotygodniowym wysiłku w szkole i nacieszyć się filmem w towarzystwie swoich przyjaciół.

Następnego dnia, część uczniów pod opieką wychowawcy wyszła na zewnątrz, aby wspólnie powitać nowy dzień i podziwiać wschód słońca. Po porannej pobudce muzycznej, uczniowie zjedli śniadanie, a następnie kontynuowali zabawy i gry w swoich klasach oraz na dworze. Ostatnim elementem było pożegnanie i powrót uczniów do domu.

Całe wydarzenie było nie tylko okazją do integracji klasowej i szkolnej, ale również pokazało uczniom, że szkoła to miejsce przyjazne i pełne ciekawych wydarzeń. Nocowanie w szkole to pierwsze takie wydarzenie, ale z pewnością nie ostatnie. Uczniowie już teraz czekają na kolejne takie okazje, które pozwolą im spędzić czas wśród swoich przyjaciół i kolegów z klasy w jeszcze bardziej zintegrowany sposób.

Print Friendly, PDF & Email