Dzień Języka Angielskiego- klasy IV-VIII

Posted by

W dniu 24 kwietnia uczniowie klas IV-VIII mieli okazję uczestniczyć w obchodach Dnia Języka Angielskiego. Spotkanie odbyło się w sali klasy VIII, gdzie uczniowie zostali zapoznani z historią tego święta oraz z wartościami i korzyściami wynikającymi z nauki języka angielskiego.

Dzień Języka Angielskiego obchodzony jest 23 kwietnia w celu upamiętnienia urodzin Williama Shakespeare, jednego z największych pisarzy w historii literatury angielskiej. W tym dniu obchodzone są jego urodziny.

Po wysłuchaniu prezentacji uczniowie rozpoczęli pracę nad wypisywaniem słówek w języku angielskim oraz związanych z Anglią na każdą literę alfabetu. Zadanie to wymagało od uczniów kreatywności i sprytu, ponieważ niektóre litery okazały się trudniejsze niż inne. Uczniowie pracowali zarówno indywidualnie, jak i w parach oraz grupach, co pozwoliło na wymianę pomysłów i budowanie relacji między uczniami.

Po pewnym czasie nauczyciel zbierał propozycje uczniów i razem z nimi pouzupełniali listę wyrazów. Kolejnym etapem było tworzenie obrazków wyrazowych na podstawie przygotowanych ilustracji związanych z Anglią i językiem angielskim. Ta część zajęć pozwoliła uczniom na kreatywną pracę z językiem angielskim oraz rozwijanie umiejętności plastycznych.

Wspólne świętowanie Dnia Języka Angielskiego pozwoliło uczniom na wykazanie się swoimi umiejętnościami i wiedzą z zakresu tego języka oraz na pogłębienie swojej wiedzy na temat kultury języka, którego się uczą. Dodatkowo, tworzenie prac plastycznych umożliwiło uczniom ponowne poćwiczenie pisowni wyrazów w języku obcym oraz rozwijanie kreatywności.

Wszyscy uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach, a Dzień Języka Angielskiego okazał się być bardzo udanym wydarzeniem edukacyjnym. Dzięki niemu uczniowie mogli lepiej poznać język angielski i cieszyć się jego nauką wraz ze swoimi kolegami z klasy i ze szkoły.

Print Friendly, PDF & Email