Dzień Ziemi oraz „Młody ekolog” czyli lekcja 6 „Dzieci uczą rodziców”

Posted by

„Młody ekolog” to wyjątkowa lekcja ekologii, która została przygotowana z okazji Dnia Ziemi w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”. To świetna okazja, aby dzieci mogły dowiedzieć się, czym jest ekologia i jakie są jej podstawowe zasady.

Podczas zajęć dzieci oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III miały okazję poznać pojęcie „ekologia” oraz dowiedzieć się, dlaczego ochrona środowiska jest tak ważna. Uczniom zostały przedstawione podstawowe zasady dbania o środowisko, w tym m.in. ograniczanie zużycia energii, oszczędzanie wody, redukcja ilości wykorzystywanych środków chemicznych i wielu innych. Uczniowie klasy II nagrali filmik prezentujący, co dobrego można robić dla naszej planety. Przedstawione zasady pozwolą lepiej zrozumieć, jakie działania warto podejmować, aby chronić naszą planetę. Dzięki temu będą mogły samodzielnie działać na rzecz ochrony środowiska. Ponadto, uczniowie dowiedzieli się o wartościach i korzyściach płynących z prawidłowej segregacji śmieci. Powtórzone zostały zasady, jak właściwie segregować odpady i jakie są konsekwencje niewłaściwej segregacji.

Podczas zajęć uczniowie wykonali prace plastyczne, które zaniosły do domu, aby wspólnie z rodzicami porozmawiać na temat ekologii i Dnia Ziemi.

W efekcie lekcja pt.: „Młody ekolog” pozwolił dzieciom poznać i utrwalić podstawowe zasady z zakresu ekologii i ochrony środowiska, co umożliwi im na samodzielne działanie na rzecz ochrony naszej planety.

Wszyscy powinniśmy zwracać uwagę na to, co robimy z naszą planetą i starać się ją chronić. Dlatego tak ważne jest, żeby już od najmłodszych lat uczyć dzieci, jak dbać o środowisko. Na szczęście, klasy starsze w naszej szkole doskonale zdają sobie z tego sprawę i zdecydowanie nie próżnują i również celebrowały Dzień Ziemi.

Podczas spotkanie uczniów klas IV-VIII, które miało na celu zwrócenie uwagi na kwestie związane z ochroną środowiska, uczniowie klasy IV przedstawili hasła i zasady dotyczące dbania o naszą planetę. Zostały one zaprezentowane na pięknie przygotowanych plakatach. Wiele osób będzie mogło je zobaczyć, przechodząc przez szkolny górny korytarz.

Ponadto, uczniowie postanowili napisać List do Ziemi, aby podziękować Jej za wszystko dobro, które od Niej otrzymujemy. To bardzo ważne, aby nauczyć dzieci doceniać to, co daje nam nasza planeta i zawsze starać się ją chronić. Dzięki takim działaniom, młodsze pokolenia będą miały świadomość, jak ważne jest dbanie o naszą planetę i będą podejmować odpowiednie kroki, aby chronić ją przed szkodliwymi czynnikami.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmiku stworzonego przez uczniów klasy II:

Print Friendly, PDF & Email