Laureat konkursu plastycznego: „Myśliwy to najlepszy ekolog”

Posted by

W maju bieżącego roku, trójka uczniów klasy II pod opieką p. E. Myśliwiec, przystąpiła do udziału w konkursie plastycznym: „Myśliwy to najlepszy ekolog”. Celem konkursu, organizowanego przez Polski Związek Łowiecki, Zarząd Okręgowy w Nowym Sączu, jest m.in. rozwijanie zainteresowania środowiskiem naturalnym wśród dzieci i młodzieży, pielęgnowanie i utrwalanie szacunku dla polskiej przyrody, popularyzacja wiedzy i świadomości ekologicznej, motywowanie uczniów do rozwijania pasji przyrodniczych, kształtowanie wrażliwości ekologicznej opartej na wiedzy, zaangażowanie nauczycieli i dzieci w propagowanie właściwych postaw związanych z ochroną przyrody i szacunkiem dla pracy myśliwych.

Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Sekretarza stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Pełnomocnika Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa – Pana Edwarda Siarki, oraz Marszałka Województwa Małopolskiego – Pana Witolda Kozłowskiego.

Miło nam poinformować, że Rafał Kuzera został laureatem konkursu, a pozostali uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy-wyróżnienia za wzięcie udziału. Podsumowanie konkursu odbyło się 12 czerwca w Sali Hotelu „Litwiński” w Tęgoborzy, Laureatowi oraz wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy.

[ngg src=”galleries” ids=”347″ display=”basic_slideshow”]
Print Friendly, PDF & Email