Program dla szkół – relacja kl.IV

Posted by

Program dla szkół, mający na celu promowanie zdrowej diety wśród uczniów, to inicjatywa, która stawia na pierwszym miejscu dobro dzieci. Dzięki temu programowi, dzieci mają możliwość korzystania z owoców, warzyw i produktów mlecznych, co przyczynia się do poprawy ich zdrowia i ogólnej kondycji. Jednak nie ogranicza się tylko do dostarczania zdrowego jedzenia – program obejmuje także działania edukacyjne realizowane w szkołach, które mają na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat korzyści płynących z właściwej diety.

W ramach tego programu, klasa IV uczestniczyła w serii zajęć, które miały na celu zgłębianie tajemnic zdrowego odżywiania. Uczniowie zaangażowani byli w różnorodne projekty i zadania, które rozwijały ich wiedzę i umiejętności na temat zdrowych nawyków żywieniowych.

Przez interaktywne zajęcia, prezentacje multimedialne i eksperymenty, uczniowie zdobywali wiedzę na temat różnorodności żywności, wartości odżywczych, a także sposobów przygotowywania zdrowych posiłków. Dodatkowo uczniowie mieli okazję wziąć udział w pieszej wycieczce do pobliskiej pasieki, co pozwoliło im zobaczyć i zrozumieć, jaką ważną rolę pszczoły odgrywają w procesie powstawania warzyw i owoców.

Klasa IV aktywnie uczestniczyła w badaniach owoców, warzyw i produktów mlecznych. Dzieci z zapałem degustowały różne smaki, ucząc się identyfikować poszczególne składniki i poznali różnorodność dostępnych produktów. Podczas warsztatów uczniowie przygotowali zdrowe przekąski i potrawy, co pozwoliło im na odkrywanie kreatywności w kuchni i eksperymentowanie z różnymi składnikami.

Dzięki temu programowi, dzieci mają szansę na zdrowy rozwój i lepszą jakość życia. Poprzez dostarczanie zdrowej żywności, edukację i inspirację do eksploracji świata smaków, program dla szkół staje się kluczowym elementem w budowaniu przyszłości pełnej energii i zdrowia dla młodego pokolenia.

Print Friendly, PDF & Email