Dzień Pustej Klasy- kl.I-III

Posted by

Uczniowie klas I-III świętowali we wtorek Dzień Pustej Klasy. Zamiast siedzieć w szkolnych ławkach wybrali się na zajęcia do gospodarstwa ekologicznego ,Zacisze Babci Ludwisi”, aby zapoznać się z zasadami prowadzenia gospodarstwa ekologicznego.

Doświadczali przyrody wszystkimi zmysłami – bawili się, obserwowali, dotykali, a na koniec wykazali się ogromną kreatywnością, w wymyślaniu przeróżnych zabaw i gier terenowych. Wycieczka miała również charakter integracyjny. Jej głównym celem była przede wszystkim edukacja przyrodnicza. Las, świeże powietrze, obcowanie z przyrodą , podczas wędrówki podziwiali piękno przyrody. Na koniec w bezpiecznym i spokojnym miejscu, urządzili ognisko z pieczeniem pysznych kiełbasek. Zbierali chrust i piekli samodzielne kiełbaski na patykach.

Miło było spędzić czas na łonie natury, delektując się urokami rozpoczynającego się wkrótce lata w tak pięknym miejscu.

Print Friendly, PDF & Email