Małopolska Noc Naukowców w Nowym Sączu

Posted by

Udział uczniów klas VI i VII w warsztatach w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, w ramach „Małopolskiej Nocy Naukowców”, to nie tylko okazja do wzbogacenia wiedzy, ale także do rozwoju różnych aspektów ich życia szkolnego i osobistego. Podczas tych wyjątkowych warsztatów uczniowie doświadczyli niezapomnianych chwil, które pozostawią trwały ślad w ich rozwoju.

Pierwszym aspektem tych warsztatów jest preorientacja zawodowa. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z różnymi dziedzinami nauki i technologii, co pomoże im zrozumieć, jakie ścieżki zawodowe mogą wybrać w przyszłości. To cenna okazja do rozwinięcia swoich zainteresowań i odkrycia nowych pasji.

Drugim kluczowym elementem jest zaszczepienie pasji tworzenia i zmieniania świata. Nasi uczniowie mieli okazję do eksperymentowania, rozwiązywania problemów i kreatywnego myślenia. To pozwala im zrozumieć, jak nauka może być narzędziem do rozwiązywania realnych problemów społecznych i środowiskowych.

Nauka przez zabawę to trzeci ważny element. Poprzez różnorodne interaktywne zajęcia, uczniowie uczą się w sposób przyjemny i angażujący. To sprawia, że nauka staje się fascynującym doświadczeniem, które zostaje na długo w pamięci.

Oprócz Warsztatów w Akademii Nauk Stosowanych, uczniowie mieli okazję odwiedzenia kina „Helios”. Tam mogli obejrzeć film familijny, który nie tylko dostarczył rozrywki, ale także pomógł w integracji zespołu klasowego i szkolnego. Kino to miejsce, gdzie przyjaźnie kształtują się poza ławkami szkolnymi.

Dodatkowo, kino uczy kultury zachowania w miejscach publicznych. Uczestnicy poznają zasady dobrego zachowania wśród innych widzów, co ma ogromne znaczenie dla rozwoju ich umiejętności społecznych.

Wszystkie te doświadczenia, które uczniowie zdobyli podczas „Małopolskiej Nocy Naukowców” i w kinie „Helios”, pomogą im rozwijać się jako osoby i uczniowie. To wyjątkowa okazja do nauki, zabawy i budowania relacji z rówieśnikami, która pozostaje na długo w ich wspomnieniach.

Print Friendly, PDF & Email