Dzień Języków Obcych

Posted by

Z okazji Dnia Języków Obcych, uczniowie klasy VII przygotowali prezentację multimedialną, która pozwoliła nam poznać wiele ciekawych faktów na temat różnych języków oraz ich nauki. W trakcie prezentacji mieliśmy okazję zobaczyć dwa zabawne filmiki przedstawiające nietypowe metody nauki języków, co rozbawiło naszą publiczność. Nie zabrakło również elementów humorystycznych w postaci memów związanych z językami. Te krótkie żartobliwe obrazki dostarczyły nam wielu uśmiechów i chwil relaksu podczas prezentacji.

Najważniejszym punktem prezentacji było omówienie internacjonalizmów. Dowiedzieliśmy się, że są to słowa lub wyrażenia, które są podobne lub identyczne w różnych językach. To fascynujące, jak wiele wspólnych słów można znaleźć w różnych językach, co pokazuje, jak języki są ze sobą powiązane. Uczniowie przygotowali też przykłady internacjonalizmów, co pomogło nam lepiej zrozumieć tę koncepcję.

Na zakończenie prezentacji uczniowie zaproponowali zadanie dla chętnych – wykonanie pracy polegającej na wypisaniu internacjonalizmów na obrazkach z charakterystycznymi elementami różnych krajów. To świetny sposób, aby utrwalić naszą wiedzę na ten temat i jeszcze bardziej zgłębić naszą fascynację językami. Efekty uczniów będzie można zobaczyć już niebawem na naszym szkolnym blogu.

Dodatkowo, na szkolnym korytarzu zobaczyliśmy plakaty stworzone przez uczniów klas IV-VII. Uczniowie przynieśli do szkoły etykiety z wyrazami obcojęzycznymi, które znaleźli w naszym otoczeniu. To wspaniały sposób, aby pokazać, że języki obce są częścią naszego codziennego życia i mogą nas otaczać wszędzie. Dzięki takim inicjatywom możemy lepiej docenić różnorodność języków i kultur na świecie.

Print Friendly, PDF & Email