Wycieczka do Krakowa kl. IV-VII

Posted by

Uczniowie klas IV-VII mieli niesamowitą okazję uczestniczyć w szkolnej wycieczce do magicznego Krakowa, który jest nie tylko jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, ale także miejscem, gdzie historia i przyroda splatają się w fascynujący sposób. Naszym głównym celem podczas tej wycieczki było rozwijanie zainteresowań uczniów oraz budowanie ich wartości patriotycznych, opierając się na bogatym dziedzictwie historycznym i przyrodniczym Krakowa. Wierzymy, że taka inicjatywa może przeciwdziałać zachowaniom ryzykownym oraz uzależnieniom behawioralnym, dając naszym uczniom alternatywną, pozytywną formę spędzania czasu, która zaspokaja ważne potrzeby, takie jak podniesienie samooceny, osiąganie sukcesów, poczucie przynależności oraz satysfakcję z życia. Wycieczka realizowała cele szkolnego Programu  Wychowawczo – Profilaktycznego oraz Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Grybów na 2023 r. i została dofinansowana w kwocie 6.600 zł.

Podczas naszej niezwykłej przygody, która rozpoczęła się o godzinie 6:00 przed szkołą, mieliśmy okazję zwiedzić różne fascynujące miejsca. Będąc już w Krakowie, najpierw odwiedziliśmy Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI, gdzie uczniowie mogli zgłębiać tajemnice nauki i eksplorować świat światła. WOMAI to wyjątkowe miejsce, które łączy dwa przeciwstawne światy: światła i ciemności, tworzą je niewidomi bohaterowie i naukowcy. Emocje i wiedza wytworzone na wystawach są autentyczne i osobiste. Misją Centrum jest edukacja oraz uświadamianie społeczeństwa o wartości osób niewidomych. To było prawdziwie inspirujące doświadczenie, które rozbudziło ich ciekawość i zmysły.

Następnie wyruszyliśmy na zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem. Przechadzaliśmy się po Rynku, podziwiając piękne sukiennice i wspaniały Kościół Mariacki. Nie mogliśmy również przegapić fascynujących Podziemi Rynku, które skrywają tajemnice minionych wieków.

Po tak intensywnym zwiedzaniu mieliśmy zasłużoną przerwę na posiłek. To był moment, aby zebrać siły przed kolejnymi emocjonującymi zajęciami. Po posiłku czekały nas jeszcze warsztaty w Centrum Edukacji Lotniczej „Lotnisko Live” na lotnisku w Balicach. Tam uczniowie mieli okazję poznać fascynujący świat lotnictwa, uczestniczyć w ciekawych zajęciach i rozwijać swoje zainteresowania w tej dziedzinie. Co więcej, nasi uczniowie mieli możliwość przejść się po obszarze lotniska. Podczas wizyty na lotnisku mieliśmy również okazję dowiedzieć się więcej o procedurach i bezpieczeństwie lotniczym, a także poznać historię i znaczenie tego miejsca w transporcie powietrznym. To była prawdziwa lekcja edukacji lotniczej, która wzbogaciła wiedzę uczniów i być może nawet zaszczepiła w nich miłość do lotnictwa.

To była naprawdę niezapomniana przygoda, która pozwoliła uczniom poszerzyć swoją wiedzę, doświadczyć piękna Krakowa i rozwijać swoje zainteresowania. Mamy nadzieję, że ta wycieczka zostanie na długo w ich wspomnieniach i będzie inspiracją do dalszego odkrywania świata.

Print Friendly, PDF & Email