„Dzieci uczą rodziców” po raz piąty! Lekcja 1.

Posted by

Uczniowie z klas 1-3 oraz dzieci z zerówki i oddziału przedszkolnego przystąpiły po raz kolejny do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt. „Dzieci uczą rodziców”. Akcja – organizowana jest już po raz piąty przez Fundację Dzieci Uczą Rodziców i jest objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem akcji jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji „Dzieci uczą rodziców”.

Naszą edukacyjną przygodę rozpoczęliśmy lekcją “Bezpieczni w drodze”, której motywem przewodnim jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przedszkolaki i uczniowie przypomnieli sobie zasady przechodzenia na przejściu dla pieszych, poznali najważniejsze znaki drogowe oraz zapoznali się z numerami alarmowymi i koniecznością noszenia odblasków. Dzieci zapoznały się z prezentacją multimedialną, oraz wykonały kartę pracy, którą wzięły do domu, aby porozmawiać o tym, czego dowiedziały się na zajęciach i wykonać dodatkową pracę z rodzicami i w ten sposób ich też uczyć.

Print Friendly, PDF & Email