Dzień Patrona- Bł. ks. Jana Balickiego

Posted by

Dobrze Panie, żeś mnie upokorzył… dobrze…

We wtorek obchodziliśmy wyjątkowe święto w naszej szkole, poświęcone naszemu Patronowi, Błogosławionemu księdzu Janowi Balickiemu. Jego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest właśnie 24 października. To był pełen emocji dzień, w którym nasi uczniowie wzięli udział w różnorodnych wydarzeniach związanych z Patronem.

Uczniowie naszej szkoły zebrali się, aby wspólnie oddać hołd naszemu Patronowi, zgłębiając wiedzę na Jego temat oraz poszerzając swoją znajomość tekstów i przesłań ks. Balickiego. 

Podczas tego wyjątkowego dnia odbyło się wiele interesujących aktywności. Odsłuchaliśmy e-książki zawierającej nagrania uczniów, którzy podzielili się swoimi refleksjami na temat Patrona Szkoły – Błogosławionego Księdza Jana Balickiego. To pozwoliło nam lepiej zrozumieć Jego znaczenie dla naszej szkoły i społeczności. W książeczce znajdowały się również fotografie przedstawiające postać bądź symbole Patrona znajdujące się na terenie naszej szkoły.

Uczniowie wzięli udział w grach i quizach multimedialnych związanych z życiem i dziełem Błogosławionego Księdza Jana Balickiego. Dostarczyły nam one nie tylko rozrywki, ale także pozwoliły sprawdzić naszą wiedzę na temat Patrona.

Kulminacyjnym momentem było wysłuchanie pism Patrona. Wyznaczeni uczniowie odczytali fragmenty pism Błogosławionego Księdza Jana Balickiego. Te fragmenty zostały wcześniej przygotowane przez naszego Katechetę szkolnego i pozwoliły nam lepiej zrozumieć duchowe przesłanie Błogosławionego.

Co więcej, w ramach konkursu pisemnego – etap I, przygotowanego przez naszą Panią polonistkę (klas VI i VII), uczniowie z całej szkoły mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami pisarskimi, wyrażając swoje myśli i wiedzę na temat Błogosławionego Księdza Jana Balickiego.

Ten wyjątkowy dzień był nie tylko okazją do uczczenia naszego Patrona, ale także do zbliżenia się do Niego, zrozumienia Jego nauk i inspiracji oraz do podtrzymywania naszej więzi duchowej z Nim. Dzięki tym wydarzeniom, Błogosławiony Ksiądz Jan Balicki stał się dla nas jeszcze bliższy i bardziej inspirujący, a wiedza o Jego życiu i przesłaniach pozostanie z nami na zawsze.

Print Friendly, PDF & Email