Warsztaty Pszczelarskie

Posted by

Dnia 23 października 2023 roku nasze przedszkole odwiedziły Panie Maja Szczepańska i Aneta Krzeszowska z Zakładu Aktywności Zawodowej w Stróżach.

W bardzo ciekawy i interesujący sposób przedstawiły przedszkolakom fascynujący świat pszczół, w jaki sposób funkcjonuje społeczność pszczół, mrówek i innych pożytecznych owadów. Dowiedziały się dlaczego wszystkie owady żyjące wokół nas są pożyteczne, nie tylko te zapylające, ale również drapieżne, dlaczego oraz jak należy dbać o przyrodę.

Głównym punktem zajęć było budowa domku dla pożytecznych owadów, w których będą mogły odpoczywać po swojej pracy, a także przezimować do kolejnej wiosny. Domek został przekazany do naszego ogrodu przedszkolnego wraz z drzewkami do posadzenia.

To była wspaniała lekcja przyrody dla wszystkich dzieci.

 

Print Friendly, PDF & Email