„Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”

Posted by

Dnia 25 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie, zatytułowanej „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. To niezwykłe wydarzenie odbyło się w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Przerwa na czytanie staje się coraz bardziej popularną inicjatywą czytelniczą zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. W ubiegłym roku w akcji wzięło udział aż tysiąc więcej placówek oświatowych, a wydarzenie rozegrało się w 2667 instytucjach w Polsce oraz 22 innych państwach. To niebywały sukces, który zaowocował nieprawdopodobnym rekordem w liczbie osób czytających na przerwie, aż 578 433 TYSIĘCY uczestników.

Głównymi celami tej akcji są:

  • Promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie nawyku czytania.
  • Integracja środowiska szkolnego, tworzenie więzi między uczniami.
  • Przekonanie uczniów, że czytanie to fascynująca przygoda, która otwiera drzwi do niesamowitych światów.
  • Zachęcanie uczniów do sięgania po książki w każdej sytuacji i w każdym miejscu, podkreślając, że czytanie jest wartościowym sposobem spędzania czasu.

Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych uczniów, którzy włączyli się w tę akcję z pełnym zaangażowaniem. Zadaniem uczestników było przyniesienie swoich ulubionych książek z domu do szkoły, czytanie ich na przerwie, a także dzielenie się swoimi lekturami i opowiadanie o nich kolegom i koleżankom zarówno w klasie, jak i w całej szkole. Nie zapomnieliśmy o najmłodszych uczniach z naszej szkoły, którzy dopiero wchodzą w świat liter i wyrazów. Uczniowie z klasy V odwiedzili zerówkowiczów w czasie długiej przerwy i odczytali im bajkę o supermanie.

Dzięki naszym uczniom promocja czytelnictwa staje się rzeczywistością, a nasza społeczność staje się coraz bardziej przyjaznym miejscem dla miłośników literatury.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z tego dnia, która powstała dzięki realizowanemu programowi w naszej szkole „Laboratoria Przyszłości”. Do stworzenia filmiku uczniowie wykorzystali aparat fotograficzny z możliwością nagrywania oraz gimbal. Zobaczcie i posłuchajcie, jakie książki zostały przyniesione przez naszych szkolnych czytelników!

Print Friendly, PDF & Email