Gminne Obchody Odzyskania Niepodległości

Posted by

11 listopada uczniowie klasy VII reprezentowali naszą szkołę podczas Gminnych Obchodów 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę . Poczet Sztandarowy wziął udział w uroczystej mszy świętej w Kościele Parafialnym w Cieniawie.

Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przeszli na Cmentarz Parafialny, aby oddać hołd poległym bohaterom za Ojczyznę. Tam, pod pomnikiem, złożono wiązanki kwiatów, symbolizujące pamięć i szacunek dla tych, którzy poświęcili swe życie dla Niepodległej Polski.

 

To niezwykle ważne, abyśmy jako społeczność mogli wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień dla Polski. Z dumą patrzymy na naszych uczniów klasy VII, którzy nie tylko wzięli udział w tych doniosłych obchodach, ale także godnie reprezentowali naszą szkołę, przekazując szlachetne wartości patriotyczne. Ich obecność podkreśla silne więzi, jakie łączą naszą społeczność szkolną, budując świadomość historyczną i szacunek dla dziedzictwa naszego narodu. Cieszymy się, że młodzi ludzie biorą aktywny udział w kultywowaniu tradycji i pielęgnowaniu pamięci o bohaterach, którzy umożliwili nam cieszenie się wolnością i niepodległością.

Print Friendly, PDF & Email