Dzieci uczą rodziców: Lekcja 3

Posted by

11 listopada obchodzimy uroczystość odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu Polska — po długich latach niewoli, znowu stała się wolna. Polacy, którzy żyli w tym czasie, przetrwali i zwyciężyli. Dzięki nim możemy dzisiaj żyć w wolnym kraju. Na pamiątkę odzyskania niepodległości każdego roku w ramach akcji „Dzieci Uczą Rodziców” realizowana jest lekcja nawiązująca do Narodowego Święta Niepodległości.

Podczas trzeciej lekcji w ramach piątej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci Uczą Rodziców” dzieci poszerzyły wiedzę o symbolach narodowych, ojcach polskiej niepodległości, a także poznali taki termin jak „patriotyzm”. Poszerzyły i utrwaliły wiedzę o symbolach narodowych Polski i postaciach, które miały znaczący wpływ na odzyskanie niepodległości.

Młodszym dzieciom przedstawione zostały symbole narodowe – flaga, godło, hymn. Wspólnie nauczyły się „Katechizmu polskiego dziecka”. Omówiły czym jest „patriotyzm”.

Cała społeczność szkolna wzięła udział w uroczystej akademii z okazji Dnia Niepodległości. Uczniowie z szóstej klasy w piękny i wzruszający sposób przedstawiły historię odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziewczynki z trzeciej klasy pięknie zaprezentowały taniec flag a dzieciaczki z przedszkola zaśpiewały piosenkę „Jestem Polakiem”.

Odświętne stroje, polskie flagi, i kotyliony na piersi każdego uczestnika podkreśliły ważność i podniosłość tej akademii.

Print Friendly, PDF & Email