„Mała książka – wielki człowiek”

Posted by

Instytut Książki rozpoczął kolejną edycję kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero zaczynają naukę w szkole podstawowej.

Uczniowie klas pierwszych są zachęcani do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych: rodziców, dziadków, rówieśników, opiekunów i nauczycieli. Aby zrealizować ten istotny cel, naszej szkole przekazano dla każdego ucznia klasy pierwszej specjalne Wyprawki Czytelnicze.

W skład każdej Wyprawki wchodzi:

  • „Wnuczka antykwariusza” – książka autorstwa znanej i niezwykle cenionej pisarki Justyny Bednarek, z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak.
  • „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania, a także zbiorem rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów.

Dodatkowo, każdy z uczniów klasy I dostał pamiątkowy imienny dyplom czytelnika.

Jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed dziećmi u progu szkolnej edukacji, jest nauka czytania. Dzięki Wyprawce Czytelniczej może się ona stać prawdziwą przyjemnością. Wierzymy, że otrzymane przez uczniów materiały pomogą rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka i nigdy niekończącą się pasję czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania horyzontów.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” realizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

 

Print Friendly, PDF & Email