Andrzejki kl. I-III

Posted by

Andrzejki to tradycyjne polskie obchody związane z nocą z 29 na 30 listopada, przypadającą na dzień świętego Andrzeja. To wydarzenie ma korzenie w tradycjach ludowych, zarówno pogańskich, jak i chrześcijańskich. W Polsce ludzie często spotykają się na imprezach, przyjęciach i zajmują się wróżeniem podczas obchodów Andrzejek. Jedną z popularnych tradycji związanych z Andrzejki jest wróżenie przyszłości, zwłaszcza w kwestiach miłosnych. Robi się to za pomocą różnych gier wróżbiarskich lub praktyk. Jedną z powszechnie stosowanych metod jest wylewanie gorącego wosku przez dziurkę od klucza do zimnej wody i interpretacja kształtów utwardzonego wosku. Andrzejki są także związane z przesądami i wierzeniami dotyczącymi przewidywania przyszłości, szczególnie w sprawach miłości i małżeństwa. Choć tradycja ta ma korzenie religijne, to ewoluowała w bardziej świecki i społeczny sposób świętowania.

W dniu 24 listopada 2023 r. odbyły się tradycyjne andrzejki dla uczniów klas 1-3 naszej szkoły. To wyjątkowe wydarzenie pełne magii i radości. Dzieci brały udział w różnorodnych wróżbach andrzejkowych, dowiadując się o swojej przyszłości w sposób pełen uroku i zabawy. Andrzejki to nie tylko zabawa, ale także okazja do integracji i rozwijania wyobraźni. Uczniowie klas 1-3 z uśmiechami na twarzach uczestniczyli w tradycyjnych obrzędach, tworząc niezapomniane wspomnienia.

Mamy nadzieję, że to wydarzenie przyczyniło się do budowania atmosfery przyjaźni i radości wśród naszej szkolnej społeczności. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział i sprawili, że Andrzejki stały się magicznym przeżyciem dla naszych uczniów!

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email