Zielona Szkoła nad Bałtykiem – Mikoszewo 2024

Posted by

Informuję, że istnieje możliwość zorganizowania wyjazdu uczniom w ramach Zielonej Szkoły do Mikoszewa. Planowany termin wyjazdu – początek czerwca 2024.  Mikoszewo, to mała malownicza miejscowość  znajdująca się na lewym krańcu  Mierzei Wiślanej, z przeprawą promową, zabytkową kolejką wąskotorową,  oraz rezerwatem „Mewia Łacha”. Zakwaterowanie w Ośrodku Wczasowo-Kolonijny KORONA jest idealną bazą wypadową wycieczek do Trójmiasta, czy Malborka. Ośrodek położony jest na skraju lasu, w odległości ok. 900 metrów od morza. Zajmuje rozległy, zadrzewiony i ogrodzony ponad 2 hektarowy teren. Zainteresowanych rodziców uczniów klas III – VII proszę o kontakt z wychowawcami do piątku – 1.XII. 2023r.

PROGRAM RAMOWY:  Wyjazd  o godzinie 01:00. Przejazd do Malborka. Zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Malborku z przewodnikiem. Od siedmiu wieków na wzgórzu nad Nogatem stoi Zamek Malborski – pomnik kunsztu średniowiecznych budowniczych. Monumentalna gotycka budowla do dziś zdumiewa i zachwyca surowością kształtów, chłodem sal zamkowych, tajemniczością przejść, głębokością fos i rozpiętością grubych murów obronnych. Następnie przejazd do Mikoszewa do pensjonatu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 Śniadanie. Przejazd do Gdańska. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie miasta. Spacer najbardziej reprezentacyjnymi ulicami Gdańska przybliży skomplikowany charakter i dawną świetność nadmotławskiego miasta. Najbardziej znane zabytki Gdańska: Złota Brama, Ratusz Głównomiejski, Fontanna Neptuna. Następnie przejazd do dzielnicy Oliwa. Oliwa w opinii wielu znawców historii uchodzi za jedną z najpiękniejszych dzielnic Gdańska. Niezwykła zabudowa przydaje uliczkom przedwojennego klimatu, turystów zaskakuje też nagromadzenie zabytków kultury i przyrody. Obowiązkowym etapem każdej oliwskiej wycieczki jest wizyta w katedrze i rozległym parku. Powrót do ośrodka, obiad i czas na plażowanie, kolacja, nocleg.

 Dzień 3 Śniadanie. Pobyt na plaży, w trakcie obiad. Kolacja i nocleg.
Dzień 4 Śniadanie. Przejazd do Sopotu. Sopocki kurort – niewątpliwie prawdziwa perła polskiego wybrzeża. Popularny deptak w ciągu ulicy Bohaterów Monte Cassino doprowadzi do najdłuższego molo w Europie. Ciekawych wrażeń estetycznych dostarczy przedwojenna architektura miasteczka. A miłośników natury zaskoczy piękno nadmorskiej przyrody. Następnie przejazd do Gdyni. Gdynia – miejski fenomen II Rzeczypospolitej. Trasa turystyczna wiedzie wzdłuż gdyńskich atrakcji, przybliża historię, rozwój miasta, specyfikę portowego ośrodka oraz trudne lata gdyńskiej historii. Niewątpliwą atrakcją jest wizyta na znakomicie utrzymanym niszczycielu ORP “Błyskawica”, który dzielnie służył w wielu morskich kampaniach II wojny światowej. Obiad i czas na relaks, kolacja i nocleg.
Dzień 5 Śniadanie, wykwaterowanie i dopołudniowy spacer po Mikoszewie, następnie obiad i wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wyjazdu w godzinach nocnych.

CENA: 1 400 PLN /os przy min. 40 osobach

ŚWIADCZENIA W CENIE: Przejazd autokarem (WC, Klimatyzacja, DVD, Caffe- Bar), Zakwaterowanie w hotelach/ pensjonatach w pokojach 2-, 3- osobowych (z pełnym węzłem sanitarnym), Opiekę pilota- przewodnika, Ubezpieczenie NNW, Bilety wstępu oraz przewodników lokalnych.

CENA NIE ZAWIERA: Świadczeń nie wymienionych w programie, Napoi do obiadokolacji.

Obiekt: https://www.mierzeja.pl/korona

 

Print Friendly, PDF & Email