Dnia 5 grudnia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Ptaszkowej odbyła się XX edycja Gminnego Konkursu Czytelniczego pt. „ Mój świat, moja wyobraźnia, moja książka…” Celem konkursu było:

• rozbudzanie zainteresowań czytelniczych u dzieci,
  • zaprezentowanie znajomości utworów literackich przeznaczonych dla dzieci,
  • zachęcanie do czytania książek.

Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział uczniowie klasy III Emilia Mól i Eryk Raczoń. Konkurs polegał na sprawdzeniu wiedzy z zakresu dwóch lektur szkolnych autorki Astrid Lingren „ Dzieci z Bullerbyn” i Toma Justyniarskiego „Psie troski, czyli o wielkiej przyjaźni na cztery łapy i dwa serca” , jak również wierszy Juliana Tuwima.

Dziękujemy uczniom za wzięcie udziału w konkursie i z niecierpliwością czekamy na wyniki , które ukażą się już 11 grudnia 2023r.