Święty Mikołaj w Polnej!

Posted by

6 grudnia to niezwykły dzień, ponieważ obchodzony jest jako Dzień Świętego Mikołaja. To właśnie tego dnia sympatyczny staruszek, biskup,  w czerwonym stroju i z workiem pełnym prezentów wędruje po całym świecie, odwiedzając grzeczne dzieci. Nic dziwnego, że i w naszej szkole zagościła ta postać, sprawiając radość uczniom.

Święty Mikołaj rozpoczął swoją wizytę od najmłodszych uczniów, czyli przedszkolaków, którym osobiście wręczył upominki. KLIK. Ale to nie koniec cudów!

Następnie Święty Mikołaj udał się do starszych uczniów z klas IV-VII, obdarowując ich słodkimi podarunkami. Towarzyszył mu Anioł w postaci Pani Anny Szura, aktywnej działaczki Domu Kultury w Polnej, dodając jeszcze więcej magii spotkaniu. Co więcej, w poniedziałek, uczniowie wzięli udział w mikołajkowym wyjeździe do kina KLIK . Ten prezent, pozwolił uczniom miło spędzić popołudnie i poczuć atmosferę zbliżających się świąt.

Mikołaj nie zakończył jeszcze swojej podróży, ponieważ miał zaplanowane spotkanie z uczniami klas I-III w Nowym Sączu. Cała przygoda z pewnością była niezapomniana, a uczniowie mieli okazję podzielić się radością z tą wyjątkową i tak oczekiwaną osobą. KLIK

Ten dzień nie odbył się bez innych niespodzianek! W nocy pojawił się tajemniczy NIE-ŚWIĘTY Mikołaj, pozostawiając każdemu uczniowi rózgę. Na szczęście, były też słodkie upominki, które miały przynieść pocieszenie. Na uczniów czekały też inne podarunki a klasa V dostała tajemniczy list, w którym znajdowała się zagadka do odszukania smakołyków! Wszyscy uczniowie od samego rana mogli poczuć atmosferę tego magicznego dnia.

Sami uczniowie zadbali o radosne przeżycie dnia, w którym wspominamy Świętego Mikołaja. Przyszli bowiem Oni do szkoły w czerwonych, świątecznych strojach, ozdobieni mikołajkowymi czapkami bądź świątecznymi opaskami. 

To z pewnością był dzień pełen niezapomnianych wrażeń i świątecznej atmosfery wśród uczniów!

Święty Mikołaju- do zobaczenia w przyszłym roku!

Print Friendly, PDF & Email