Mikołajkowa wycieczka klas I-III

Posted by

Z okazji mikołajek uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Nowego Sącza. Pierwszym punktem wycieczki, gdzie udali nasi uczestnicy było Miasteczko Galicyjskie do oddziału Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Uczniowie wzięli udział w warsztatach artystycznych o tematyce bożonarodzeniowe. Samodzielnie wykonali wianki bożonarodzeniowe. Wianki Bożonarodzeniowe są już stałym elementem dekoracyjnym naszych domów. Podczas warsztatów uczniowie stworzyli samodzielnie niepowtarzalne wianki świąteczne z żywych gałązek i bożonarodzeniowych dodatków.

Dalszy program wycieczki obejmował zwiedzanie Miasteczka Galicyjskiego, które jest rekonstrukcją fragmentu zabudowy małomiasteczkowej. Obejmuje niewielki plac rynkowy i kilkanaście domów. Zespół urbanistyczny przybliża atmosferę małych miasteczek dawnej prowincji monarchii austro-węgierskiej z przełomu XIX i XX wieku. Uczniowie mieli okazję odwiedzić: galerię paszyńską, atelier fotograficzne, warsztat zegarmistrzowski, remizę strażacką, pracownię rzemieślnika wyrabiającego drewniane ozdoby i zabawki, zakład dentystyczny, aptekę w stylu retro, pracownię żydowskiego krawca, cukiernię, fryzjera, pocztę oraz sklep kolonialny.

Po powrocie do szkoły dzieci dzieliły się entuzjastycznie swoimi wrażeniami, aktywnie opowiadając o przygodach związanych z Miasteczkiem Galicyjskim. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji, które uchwyciły magiczne chwile tej wyjątkowej wycieczki.

 

Print Friendly, PDF & Email