Spotkanie ze Św. Mikołajem kl.I-III

Posted by

6 grudnia to magiczny czas dla wszystkich dzieci. Tego też dnia na uczniów klas I-III czekało mnóstwo atrakcji. Głównym punktem wyjazdu była wizyta w teatrze i wspólne obejrzenie przedstawienia pt.: „Piotruś Pan”.

To przedstawienie o chłopcu pochodzącym z Nibylandii. Uczniowie wraz z aktorami przenieśli się do świata wiecznego dzieciństwa i poznali zabawne historie „Piotrusia Pana” i jego towarzyszy. „Piotruś Pan” to opowieść o czarodziejskiej, beztroskiej krainie, w której nikt nie może dorosnąć, a życie jest nieustającą przygodą. Jednak nawet w tej krainie czyhały niebezpieczeństwa, dlatego uczniowie mieli okazję towarzyszyć bohaterom w czasie walki z piratami, dowodzonymi przez strasznego Kapitana Haka.

Teatr okazał się miejscem pełnym magii, kolorów i niezwykłych postaci. „Piotruś Pan” porwał najmłodszych widzów w świat fantazji, przygody i przyjaźni. Aktorzy wspaniale odegrali swoje role, a widowisko było pełne śmiechu, wzruszeń i niezapomnianych chwil. Dzieci śledziły każdy moment z zapartym tchem, a na ich twarzach malowało się zachwyt i radość.

Po przedstawieniu teatralnym nadszedł czas na jeszcze większą niespodziankę– wizytę samego Świętego Mikołaja! Na dachu teatru wylądował zaprzęg pełen świątecznej radości. Kierujący nim Święty Mikołaj z czerwoną kitką i workiem pełnym prezentów pojawił się na scenie, co wywołało entuzjazm wśród uczniów. Dzieci, pełne radości zgromadziły się przed Mikołajem.

Następnie rozpoczęło się rozdawanie upominków. Dzieci, podchodziły do Mikołaja, który rozdawał prezenty z ogromnym uśmiechem na twarzy. Radosne okrzyki i śmiech towarzyszyły każdemu rozdaniu. Uczniowie nie kryły swojego zdziwienia i radości, trzymając swoje upominki z ogromnym entuzjazmem.

Nie mogło zabraknąć również artystycznego momentu –najpierw dzieci pięknie wyrecytowały wiersz dla Świętego Mikołaja a następnie zaśpiewały i zatańczyły specjalnie przygotowaną piosenkę „Dobry Święty Mikołaj”. Uczniowie, w strojach bożonarodzeniowych, emanowały radością i energią. To było nie tylko widowisko dla Mikołaja, ale także dla wszystkich obecnych.

Mikołajki dla klas I-III były niezapomnianym przeżyciem, pełnym magii, radości i świątecznego nastroju. Dzieci wróciły do szkoły z uśmiechami na twarzach, opowiadając o wszystkich cudownych chwilach, które miały okazję przeżyć tego dnia. Wspólne przeżycia na przedstawieniu „Piotruś Pan”, spotkanie z Mikołajem i chwile artystycznego wyrażenia sprawiły, że te Mikołajki będą na długo pozostawać w pamięci wszystkich uczestników.

6

Print Friendly, PDF & Email